0534-566-44-44 (0212)-909-84-40 (0850)-308-84-40
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

SU KAYNAKLI ISI POMPASI

Su Kaynaklı, Isı Pompası sistemleri,hava sogutmali sistemler,bakım onarım ve ikinci el satiş hizmetleri verilmektedir

Su Kaynaklı, Isı Pompası sisteminde her cihaz; bir hava soğutucu evaparatör, genleşme fanı, evaparatör fanı, su soğutmalı kondenser, kompresör ve pano içerir. Cihaz ortam isteğine göre soğutma yaptığında, kondenser hattı suyu ısınır, ortama ısıtma yaptığında ise kondenser hattı suyu soğur. Kondenser suyu tek boru hattı ile tüm ünite kondenserlerini dolaşır.

Cihazların çoğunluğu soğutmaya çalıştığında; kondenser hattını, kule devreye girip soğutur, cihazların çoğunluğu ısıtmaya çalıştığında ise kondenser hattını, kazan devreye girerek ısıtır. Bu sayede kondenser hattındaki su sıcaklığı sürekli 15 C° İle 30 C° arasında tutulur. Bu değerler arasında kule de kazan da çalışmaz. Böylece basit bir enerji tasarrufu sağlanmış olur.

Bu sayede her cihaz istenilen şekilde hem ısıtma hem soğutma yapabilir, hem de yüksek verimde çalışarak, kışın dış hava soğukluğundan, yazın da dış hava sıcaklığından hiç bir şekilde etkilenmeden, yüksek COP değeri ile ortamı ısıtır ya da soğutur.

Bina otomasyonu sayesinde; her odanın ısı kontrolü, ısıtma soğutma, cihaz hava giriş çıkışları, cihaz su giriş çıkışları, kondenser suyu fan kontrolü, voltaj koruması, yoğuşma tavası taşması, kompresör ve fan çalışma saatleri, çeşitli alarmlar, birden fazla ünitenin tek termostattan takibi, jeneratör ile sadece fan çalışması ve birçok diğer nokta takip ve kontrol edilebilir.

Su Kaynaklı, Isı Pompaları bakım – arıza giderim konularında teknik servis hizmetleri vermekteyiz.

Call Now ButtonŞimdi ara